XVІІ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ «ПРЕС-ВЕСНА НА ДНІПРОВИХ СХИЛАХ»

ПРЕС-РЕЛІЗ

Запрошуємо представників ЗМІ на XVІІ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС

ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ «ПРЕС-ВЕСНА НА ДНІПРОВИХ СХИЛАХ»

 17–19 травня  Київ зустрічатиме юних журналістів, фотографів, блогерів, телевізійників – учасників та переможців Фестивалю-конкурсу з України та закордону, цьогорічна тема якого «Брендинг моєї країни, моєї родини».

 Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» – це журналістика без кордонів, яка щороку об’єднує юних журналістів різних країн світу для зустрічі у Києві у спільному прагненні –  реалізації в журналістиці!

На XVІІ Міжнародний фестиваль-конкурс, що традиційно проходить у Київському Палаці дітей та юнацтва, який цього року святкує свій 85-річний ювілей, завітають близько 300 учасників із 7 країн світу: Білорусі, Бельгії, Польщі, Чехії, Словаччини, Словенії, Франції та Нідерландів і  17 областей України. Серед учасників фестивалю більше 40 дітей з Луганської й Донецької областей. Також у заходах Фесту візьмуть участь понад 500 киян – учасників і переможців міських форумів, прес-боїв, фото-фристайлів, літературних та журналістських  конкурсів.

Творчі роботи юних медійників оцінювало професійне журі – журналісти-практики провідних засобів масових комунікацій України, науковці та викладачі столичних вишів.

Особливо цінним для організаторів та учасників Фестивалю-конкурсу «Прес-весна на  Дніпрових схилах» є обмін досвідом, який відбувається між учасниками з різних країн з фахівцями Державного комітету телебачення та радіомовлення, Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення  та Академією української преси.

До Оргкомітету Фестивалю надійшло близько 1000 робіт  у 10 номінаціях: «Літературний твір», «Газета», «Журналістська робота», «Інтернет-журналістика та ІТ-проект», «Медіа-проект», «Телефільм», «Фоторепортаж», «Радіоробота», «Голос покоління Z», «Традиції та новаторство».

Традиційні програмні заходи: урочиста церемонія нагородження переможців, алея «Прес-весни», квести,  майстер-класи від фахівців та нічна редакція «ІнфоМанія». Крім того на учасників та гостей «Прес-весни на Дніпрових схилах» чекають:  робота OnLINE редакції, вечірка «Open Air», екскурсія «Вечірній Київ у Дні Європи», брифінг «Древній Київ. Подорожуй у часі!», ярмарок медіа-ідей «Вільна преса – вільна країна», інтерактивні локації відділів КПДЮ та вишів, бліц-досвід керівників делегацій та  квест до 85-річчя КПДЮ «Палац над Дніпром – центр фестивального Всесвіту» тощо.

Однією з особливостей Фестивалю є номінація «Голос покоління Z», де юні учасники оцінюють роботи дорослих журналістів-професіоналів, які пишуть про молодь і для молоді. А також номінація «Традиції та новаторство», яка презентує дослідження, проекти, сценарії, організаційні або управлінські моделі медіа- та/або івент-заходи – досвід не лише юних журналістів-початківців, а й їхніх наставників – керівників гуртків, прес-центрів, студій, редакцій газет.

Організаторами та співорганізаторами фестивалю є Міністерство освіти і науки України, Департамент освіти і науки КМДА, Київський Палац дітей та юнацтва, Національна спілка журналістів України, Національна спілка письменників України, Академія Української преси, Державний комітет телебачення та радіомовлення; Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

Запрошуємо представників ЗМІ  на Фестиваль дитячої та молодіжної творчості, свободи слова, натхнення!

  • Брифінг організаторів та засновників Фестивалю – 17 травня, 15:00–15:45, ТРЦ «Pochayna Event Hal» (3-й поверх), проспект Степана Бандери, 23., ст. М «Почайна».
  • Урочиста церемонія нагородження переможців конкурсної програми ХVІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики «Прес-Весна на Дніпрових схилах» 00-18.00 («Pochayna Event Hal» (3-й поверх), проспект Степана Бандери, 23., ст. М «Почайна»).
  • Алея «Прес-весни» біля Палацу 19 травня о 9:30 (КПДЮ, вул. Івана Мазепи, 13).
  • Ділова програма (майстер-класи, тренінги, виставки) 19 травня з 10:00 (КПДЮ, вул. Івана Мазепи, 13).

 

Акредитація журналістів: тел.: +380635231840 – Дарія Білокобильська,

E-mail: d.bilokobylska@gmail.com

 

 

Інформаційна довідка

17―19 травня 2019 року у місті Києві відбудеться ХVII Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах».

Ініціатор Фестивалю-конкурсу: Інформаційно-творче агентство «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва.

Організатори Фестивалю: Міністерство освіти і науки України; Департамент освіти і науки виконавчого органу КМДА; Київський Палац дітей та юнацтва.

Учасники Фестивалю-конкурсу: юні журналісти із 17 областей України, а також Білорусі, Бельгії, Польщі, Словенії, Словаччини, Франції та Нідерландів.

Проект унікальний заочним конкурсом, тривалістю в рік, та феєричним підбиттям підсумків у Києві. Впродовж трьох днів учасники фестивалю змагатимуться за першість під час самого Фестивалю, тема якого «Брендинг моєї країни, моєї родини».

Номінації Фестивалю: «Літературна робота», «Газета», «Журналістська робота», «Фоторепортаж»,  «Інтернет-журналістика та ІТ-проект», «Соціальний проект», «Телефільм», «Радіо робота», «Голос покоління Z», «Традиції та новаторство».

 Журі Фестивалю-конкурсу: редактори та журналісти провідних засобів масових комунікацій України,  науковці  та  практики столичних вишів.

Оцінювання робіт відбувається з грудня 2018 року до 1 квітня 2019 року (для киян) та до 1 березня 2019 року (для областей України та Європи).

Переможці отримають особливі призи та можливість вступу до профільних вишів на пільгових умовах (знижка: 50%, 30% та 25%) тощо.

Співорганізатори Фестивалю-конкурсу: Національна спілка журналістів України, Київський Міжнародний університет, Київський національний університет культури і мистецтв, Київський національний університет імені Бориса Грінченка.

Медіапартнери та партнери Фестивалю-конкурсу: «UA: Перший», «5 канал», Національна радіокомпанія, Радіо Свобода, газети «Освіта України»,  «Хрещатик», «Вечірній Київ», «МІСТ-М», «Голос України», «Киев. Власть», ТALANT SCHOOL Наталії Могілевської.

 

Керівник агентства ІТА «ЮН-ПРЕС» ― Надія Іллюк

Тел.: (050) 724 71 90; (067) 765 72 03

Програма Фестивалю-конкурсу