Дізнайся! Обирай! Навчайся!

Київський Палац дітей та юнацтва традиційно на початку вересня запросив усіх бажаючих на вернісаж «Дізнайся! Обирай! Навчайся!». Палац пропонує понад півтисячі різноманітних гуртків, спецкурсів, з яких юні кияни зможуть обрати найцікавіші і протягом року навчатися в них безкоштовно!
Палац дітей та юнацтва – це комунальний найбільший позашкільний навчальний заклад України. Який працює, передусім, для киян. Щороку його можливості стають все потужнішими. Відкривають нові сучасні гуртки, відбуваються цікаві літні школи, діти готуються до міжнародних олімпіад і конкурсів, пропагують культуру країни поза її межами.
Гості цього дня могли ознайомитися з усіма гуртками, поговорити з педагогами, взяти участь у майстер-класах, подивитися концерт за участю вихованців Палацу. Кожен педагог зі своїми вихованцями підготував стенди, міні-виставки, конкурси, участь в яких із задоволенням брали і батьки.
Результат очевидний – мало хто з юних відвідувачів полишив стіни Палацу, не записавшись хоча б до одного гуртка.


ПРО НАЙГОЛОВНІШЕ
Сьогодні відбуваються кардинальні зміни в освіті України. І Київський Палац дітей та юнацтва є активним учасником таких змін. Як завжди він виконує важливе завдання – працює для задоволення потреб міста та киян.
Палац – це комфортне освітнє середовище, в якому кожній дитині раді і обов’язково допоможуть розкрити її таланти, – говорить директор закладу Оксана Добровольська. – Відповідно до Стратегії розвитку Палацу, цього навчального року діти почнуть працювати у новій інженерно-технічній лабораторії, швейній майстерні, лабораторії квадрокоптерів. Уже в 11-ти навчальних лабораторіях і залах відбулися зміни, а майже у всіх інших навчальних кабінетах – поточні ремонти. Маючи такі умови, ми повинні показувати і демонструємо винятково високі результати.
Київський Палац дітей та юнацтва стає одним із тих центрів, навколо якого об’єднуються багато організацій столиці, що належать до сфери медицини, спорту, культури, бізнесу, освіти. Як зазначила Оксана Миколаївна, один із способів бути конкурентоспроможним в ринкових умовах – об’єднання зусиль, що дозволяють перетворити ситуативні контакти між підприємствами, установами, організаціями на систему стійких партнерських стосунків, що сприяють реалізації спільних проектів і є більш ефективними.
ДЕЩО ПРО ЗМІНИ
Напередодні нового навчального року журналісти «Міст-М» дізналися багато цікавого про зміни в роботі Палацу. По-перше, стосовно роботи з вищими навчальними закладами. Наприклад, планується організувати разом з вишами підприємницькі клуби, продумати професійну та педагогічну практику, яка принесе користь і Палацу, і студентам, котрі зможуть під час виробничої та педагогічної практики використовувати базу закладу.
По-друге, більше уваги буде приділятися нашим батькам. Сьогодні в них стає все менше часу на спілкування з дітьми. Ми маємо зробити все, щоб діти і батьки більше часу проводили разом.
У ЧОМУ НАША КОРИСНІСТЬ?
Навчання у Палаці має практичну спрямованість. Воно доповнює, поглиблює, узагальнює шкільні знання. Сьогодні тут унікальна навчальна база, якою може скористатися будь-яка школа, будь-який школяр столиці. Набирають обертів «Кейсові технології», «Гіпермаркети знань», «Профорієнтаційні треки» тощо.
Так, у цьому році Київський природничо-науковий ліцей №145 та Палац спільно працюватимуть із учнями-восьмикласниками. Знання, які учні отримують у ліцеї, будуть «відшліфовуватися» через практичну роботу у наших гуртках.
Прикладом успішного об’єднання для ефективного навчання є літня профільна школа на базі агротехнічного коледжу НУБіП у селищі Немішаєво Бородянського району (вдячні за сприяння голові Немішаєвської сільської ради). До речі, дві учасниці школи готувалися до міжнародної олімпіади з біології, яка проводилася у Тегерані.
Результати успішного навчання в гуртках Палацу мають враховуватися школою. Наприклад, гуртківці циркової студії «Але-ап», які отримують Гран-прі на престижних світових конкурсах, повинні мати право зарахувати свої результати як оцінки на уроках із фізкультури. Це стосується і перемог вихованців гуртків технічної творчості.
– Врахування наших оцінок школою законодавчо підтвердить важливість нашої роботи, важливість позашкілля для української освіти, – вважає Оксана Добровольська.
ЗАЗИРНЕМО ГЛИБШЕ
Нинішнього навчального року у КПДЮ відбулася організаційна перебудова. Це потреба часу.
– Реалізувати свою мету ми плануємо завдяки злагодженій та системній роботі всіх структурних підрозділів відділу, – розповіла Олександра Долгова, завідувач організаційно-методичного відділу. – З вересня працюватимуть: кабінет освіти дорослих, навчальний кабінет, лабораторія інновацій «Newskills», кабінети психологічного супроводу, соціальних ініціатив і партнерства, раннього розвитку дитини та інклюзивної освіти. Одним із основних викликів ми бачимо таку систему роботи, коли відділ стане постійним затребуваним партнером не тільки в освітній діяльності, а й у налагодженні синергії між нашими педагогами, колективами.
Палац все активніше працює на Київ, разом з Києвом, для всієї України. Завдання розвитку та допомоги партнерам покладено й на новий відділ івентменеджменту та арт-проектів, який розгортає підготовку до важливої для нас дати – 85-річчя Палацу.
Оксана Гаврилюк