Юні журналісти святкують разом з Андріївським узвозом.

9 вересня команда юних журналістів ІТА «ЮН-ПРЕС» взяла активну участь у святкуванні Дня народження Андріївського спуску.
Стартували ми з екскурсії Андріївським узвозом від унікального екскурсовода, керівниці Центру урбаністичних студій Національного університету “Києво-Могилянська академія”, авторки статей з історії Києва та програми “Читаємо Київ” Владислави Осьмак, на якій ми дізналися багато нових і цікавих фактів про історію Андріївського узвозу та визначних людей, які були пов‘язані з цією вулицею. Також ми скористалися можливістю познайомитися з акторами різних театрів, які представляли одяг ХІХ – початку ХХ століття, а ще встигли взяти участь у квесті, надіслати безкоштовну листівку в будь-яку точку світу. Заходів було так багато, що неможливо було обійти їх усі.

9 вересня Андріївський узвіз вперше за 274 роки відсвяткував свій День народження. З самісінького ранку на Андріївському узвозі панувала атмосфера теплого, домашнього свята. З вікон привітно махали місцеві мешканці, на балконах грали міні-оркестри, а з кав’ярень розносився аромат свіжої випічки. Багато безкоштовних екскурсій, театральних вистав, майстер класів, концертів, цікавих ігор і квестів по всій старовинній вулиці!… . Вздовж вулиці – фото-зони на будь-який смак і колір.
Актори київських театрів, зокрема театру «Колесо», Театру на Подолі, Київського обласного театру, в костюмах київських міщан, розважали публіку на узвозі, залюбки фотографуючись з гостями свята, даруючи їм жовті троянди.
Поблизу муралу «Відродження» виступали творчі гурти, лунали пісні про кохання, про Україну, про Поділ. Особисто мене дуже вразили пісні про долі Володимира Висоцького та Марини Владі – у мене з’явилося відчуття, ніби душу хтось загорнув у теплу ковдру, наче немовля. Незвичне почуття комфорту, попри натовп, що постійно зачіпляв, огорнуло все тіло. Трохи далі я побачила двох суворих поліцейських, які стояли і теж підспівували разом з натовпом. Один із слухачів навіть заліз по ліхтарному стовпу, аби сфотографувати гурт.
Ближче до провулку з картинами художників стояв стіл із листівками, які можна було заповнити і безкоштовно підправити у будь-який куточок світу. Ця ідея так сподобалася мені, що я сама залишила такий лист для своєї давньої подруги.
Як не дивно, але мене найбільше причарував дитячий майданчик, де пахло медом і карамельними ласощами. На колишньому пустирищі розташувалися і прилавки з сувенірами, стійки аквагрима і невеликий майданчик із гойдалками, застелений зеленим покриттям, яке нагадувало траву. Трохи далі діти мали змогу на спеціальному столику збирати різні фігурки з матеріалів «LEGO». Насмішила мене найбільше маленька дівчинка у фіолетовій сорочці і чорній спідниці, що стрибала на іграшковій зебрі по всьому майданчику. На невеликій сцені аніматори розважали дітей, танцювали і співали разом з ними. Діти разом із майстрами ліпили з глини, розмальовували картинки, , створювали міхенді, малювали свого улюбленого героя мультфільму на великому білому полотні. А ще для дітей і підлітків працювала захоплююча песесувна бібліотека на колесах – «Книжкобус», де можна було почитати улюблену книгу, ознайомитися з творчістю нових авторів.
Неподалік проходила фотосушка від арт-об’єднання Kievphotos-Hall, тематикою якої стали люди, події, пейзажі, архітектурні особливості Андріївського узвозу.
Для цінителів театрального мистецтва були організовані спеціальні екскурсії закуліссями Татру на Подолі та Театру «Колесо».
Дуже вразив квест «Таємниці Андріївського Узвозу»! Разом з нами в трьох стартах взяло участь 105 команд і близько 400 учасників. Більшість грали перший раз і вдало пройшли весь маршрут. Юні журналісти, на жаль, не встигли вчасно прийти до фінішу, заплуталися у творіннях митрополита Петра Могили : понеслися галопом до Києво-Могилянської Академії, замість того, щоб ступити кілька кроків до липи його імені. Зате скільки нового дізналися! І який азарт!….
З нетерпінням чекатимемо наступного Дня народження, готуючись до нього, вивчаючи цікаві місця Подолу, відвідуючи театральні вистави, музеї, галереї, виставки.
Анастасія Коломієць, Аліна Микитчик, «ЮН-ПРЕС»