👨‍👩‍👧‍👦📚📖🖊📒 ДІТИ ТА УРОКИ: що важливо у навчанні?

Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, яких результатів чекаєте від дитини у процесі навчання? 🤔Відомий професор, психологиня та авторка багатьох книг Юлія Гіппенрейтер звертає увагу батьків на те, що саме по собі знання, як правило, – це далеко не найважливіше, що може отримати дитина, навчаючись. Спробуємо розібратися разом.

🎓Перший, найочевидніший результат в процесі освіти, як вже було сказано, – це власне знання або вміння, які дитина в даний момент засвоює.

🎓Другий результат – вже менш очевидний – це тренування загальної здатності вчитися, тобто вчити самого себе. І це, погодьтеся, вкрай важливий навик! За ним криється багато цінних моментів: і навички самоорганізації, і вміння працювати з інформацією (обирати та знаходити потрібне), і багато чого іншого.

🎓Третій результат – емоційний слід від заняття – задоволення або розчарування, впевненість або невпевненість у своїх силах.

🎓Ну і, нарешті, четвертий результат – це слід на ваших стосунках з дитиною, якщо ви брали участь у заняттях. Він також може бути або позитивним (якщо ви залишилися задоволеними один одним), або негативним (якщо поповнилася скарбничка взаємних невдоволень).

Зазвичай на батьків чекає небезпека орієнтуватися лише на перший результат (Навчився? Вивчився?), тому так важливо пам’ятати про інші надбання. Вони НАБАГАТО ВАЖЛИВІШІ! 💗
Вчіться легко та із задоволенням! Далі буде… 🙂

Психологиня КПДЮ,
Керівниця гуртка «Вчитися легко!» Elena Gaidarzhy

За книгою Ю. Б. Гіпенрейтер «Самая важная книга для родителей»