Я сам/А

20 років тому почала працювати редакція часопису ”Я сам/А“ – дитячої газети-гри, як вони самі себе позиціонують. 11 листопада 2018 року, на честь ювілею видання, у Київський Палац дітей та юнацтва вперше пройшов Всеукраїнський форум “Дитячим дотиком пера”.

Мета заходу – привернення уваги держави та громадськості до ролі друкованих періодичних видань для дітей. Гостями Форуму стали кілька сотень дітей та вчителів з різних куточків України.

У рамках Форуму пройшла пішоходна екскурсія містом для учасників, марш до пам’ятника жертвам Голодомору, де вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні. Також пройшла благодійна акція “Діти – дітям” із гаслом “Робитимем добро і я, і ти – на світі буде більше доброти!”.

Під час заходу проходили різноманітні івенти, панельні дискусії та пізнавальні ігри: майстер-клас “Ангели охоронці”, на якому діти робили ангелів з паперу, “Віночки добрих справ”, майстер-клас по орігами, презентації журналів і книг. Свої вміння присутнім демонстрували також наставники і вихованці Ніжинської станції юних техніків.

Наприкінці пройшов показ історичної стрічки “Іван Богун” і мультиплікаційних фільмів, та концертна програма, у якій взяли участь дитячі колективи з усіх куточків країни. Зокрема, свої таланти представили вихованці Палацу дітей та молоді з міста Славутич.

Також у Київському палаці дітей та юнацтва пройшла фотовиставка громадської діячки Тетяни Завойської “Майдан для всіх поколінь: Вільні змалку”, вистава театру “Шарж” Національної академії керівних кадрів культури.

Журналісти Інформаційно-творчого агентства “ЮН-ПРЕС” підбили підсумки участі у Форум М18 «Менші 18 – ми можемо більше!». Організатори нагородили сертифікатами за активну громадську позицію, творчість та підтримку суспільних проектів юнкорів та їхніх керівників.

Текст: Вадим Адамов, Інформаційно-творче агентство “ЮН-ПРЕС”.
Фото: Kirill Tkachenko, Anna Polisuchenko.