Як подолати страхи і тривогу? 😱🥶🥺

Австрійська психотерапевтка, докторка психології Елізабет Лукас пропонує у допомогу цікаву метафору – наїзник, який бере участь у бар’єрних скачках. Сидячи верхи, людина мчить до перешкоди – дерев’яної жердини, встановленої на певній висоті. Так от, помічено: якщо наїзник фіксує свій погляд на цій жердині, його кінь добігає до неї і зупиняється, відмовляючись стрибати.

Імовірно, коли людина дивиться на перешкоду, то нахиляється вперед трохи більше, ніж зазвичай, і тиск, який при цьому відчуває кінь, збиває його з пантелику. Але! У випадку, коли наїзник дивиться на шлях, що лежить за бар’єром, на маршрут, який чекає на нього після подолання перешкоди, то він випрямляється, і його кінь стрибає.

Елізабет Лукас порівнює цю ситуацію з нашими життєвими перешкодами і нашим ставленням до них. Коли ми тримаємо їх у фокусі своєї свідомості, вони здіймаються перед нами нездоланною стіною. Але якщо ми концентруємося на тому, що буде після подолання бар’єру, то нам виявляється набагато легше зібрати сили для стрибка.
Вірте у себе і нехай усі бар’єри залишаються позаду!

Психологиня КПДЮ
Elena Gaidarzhy

За книгою Елізабет Лукас «Источники осознанной жизни. Преврати проблемы в ресурсы»