ЯК ЗРОБИТИ БУДИНОК БЕЗПЕЧНІШИМ ДЛЯ МАЛЮКА?

Як і обіцяли, продовжуємо тему дитячої безпеки👨‍👩‍👧‍👦🧸

🔸 Кухонна плита становить загрозу для дитини насамперед через ризик отримання опіків. Аби запобігти цьому: ставте ємкості з гарячими стравами чи напоями подалі від краю; чайники та сковороди повертайте ручками до середини плити, аби дитина не змогла вхопити їх і перекинути; встановіть на край плити захисний екран, що не дасть дитині до­тягнутися до конфорок та посуду, що стоїть на поверхні; встановіть замок на дверцята духової шафи, аби дитина не змогла відкрити її під час приготування страви; не залишайте без нагляду плиту із запаленими конфорками, особливо коли готуєте на ній рідку страву, яка може витекти й залити конфорку; ну і, звичайно, сірники мають бути недоступні дітям.

🔹Не дозволяйте дитині спати в приміщенні, де встановлені газова плита чи газовий балон.

🔸Подбайте про защіпки для дверцят шаф, шухляд, а також холодильника. Насамперед це стосується шухляд з ножами, виделками, іншими гострими та ріжучими предметами, а також зі скляним посудом, що легко б’ється.

🔹Для зберігання хімічних засобів оберіть місце недосяжне для дітей – найліпше зачинені тумбочки або шафки, встановлені на достатній висоті. Окрім того, не зберігайте побутову хімію поруч із продуктами харчування. Такі самі заходи застосовуйте і щодо лікарських препаратів.

🔸У ванній кімнаті, як і в кухні, бажано забрати з поля зору дитини усе, що може їй зашкодити: предмети й засоби особистої гігієни, косметику, аерозолі, пінцети, ножиці, шпильки тощо. Для цього у ванній кімнаті варто мати поличку, розміщену на достатній висоті, або ліпше шафу, яка замикається на ключ.

🔹Подбайте, щоб розетки були закриті кришками.

🔸Не дозволяйте дитині гратися пральною машиною, особливо ховатися всередині неї. Перевіряйте машину перед умиканням.

🔹Зоною підвищеної небезпеки є вікна й балкони. Поставте на вікна обмежувачі відкривання, для провітрювання відкривайте лише кватирки, а головне — не залишайте дитину без нагляду біля вікон і на балконі.

Живіть у безпеці та будьте здорові!

З турботою про вас
ЦРД «Джерельце»