ШКОЛА УСПІХУ ВІД ВАДИМА ГЕРАСИМОВИЧА

У журналістській вітальні «Школа успіху» ІТА «ЮН-ПРЕС» — знову «зірковий» гість. Цього разу на зустріч з юними журналістами завітав випускник «ЮН-ПРЕСу», відомий тележурналіст та журналіст YouTube-каналу «Politeca Online» Вадим Герасимович — лауреат загальнонаціональної програми “Людина року – 2019” в номінації “Журналіст року”.

Вадим

Спілкуючись із молоддю, Вадим Герасимович говорив про початок своєї кар’єри, згадував життєві ситуації й творчі здобутки за час його навчання
в «ЮН-ПРЕСі». Навіть згадав, що в дитинстві та в юності мріяв бути Президентом України. А також розповів про свій журналістський досвід, ділився секретами майстерності, зокрема секретами підготовки до інтерв’ю, проведення прямих ефірів, репортажів з місця подій, розповідав про політичну ситуацію в країні, про свою принципову позицію — розмовляти лише українською мовою, відповідав на чисельні запитання юних колег.

Розмова почалася з далекого 2006-го року, коли наш сьогоднішній головний герой поїхав на Міжнародний фестиваль дитячої та юнацької журналістики. Під час цього фестивалю Вадим усі свої роботи писав лише українською мовою, чим викликав непорозуміння у більшості члені журі. Чоловік пояснює, що це ніяк не пов’язано з політикою, просто йому зручніше говорити та писати рідною мовою, у якій не приходиться підбирати слова.

“Усі ролі вже зіграні, не завершена лише твоя! – дала ідею одна з учасниць фестивалю”.
На цьому фестивалі Вадимові дісталася тема “Біла ворона”, у якій він не розумів, як починати та про кого писати. В останній день Вадим вирішив написати свою роботу у двох частинах: у першій він розповів про себе, другу — присвятив Юлії Тимошенко. Завдяки своєму індивідуальному підходу – посів перше місце.

За 2019 рік Вадим Герасимович записав понад 700 інтерв’ю.
Серед гостей ефірів “Politeka Online” були: перший Президент України Леонід Кравчук, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, голови Верховної Ради України та прем’єр-міністри України попередніх скликань, міністри, народні депутати України, надзвичайні й повноважні посли кількох країн; журналісти й телеведучі: Наташа Влащенко, Юлія Литвиненко, Андрій Пальчевский, Дмитро Гордон, Дмитро Співак, Олеся Бацман, Тимур Мірошниченко, Артем Франков, Ігор Кондратюк; співачка, заслужена артистка України Анастасія Приходько. До речі, інтерв’ю з Андрієм Пальчевским потрапило до розділу “В тренді” “Youtube” і станом на 01.01.2020 набрало 1 млн. 395 тис. переглядів. У день президентських виборів у режимі прямих ефірів Вадим Герасимович провів телемарафони на “Politeka.Online”. Він зазначив, що в серпні 2019 року “Politeka Online” отримала срібну кнопку “Youtube” – нагороду за 100 тис. підписників, а станом на 01.01.2020 кількість підписників досягла позначки 198 тисяч.

Журналіст переконаний, що бути сьогодні успішним – це «займатися корисною справою, яка приносить тобі задоволення і робить щасливим.
На запитання «Кого Ви вважаєте найвидатнішим журналістом в історії?» наш гість відповів: «Телеведучого Девіда Фроста, який взяв інтерв’ю у Президента США Річарда Ніксона, в якому той признався, що винен в Уотергейтському скандалі й публічно вибачився перед американцями за помилки».

Вадим Анатолійович признався, що YouTube-канал «Politeca» і робота телеведучим на каналі «ZIK» приносять йому серйозні статки, але тут же зазначив, що для нього щастя зовсім не в грошах: «Головний герой оповідання Шолом-Алейхема «Тевьє-молочник» сказав: “Гроші, – кажу, – круглі: сьогодні так, а завтра сяк, аби життя продовжувалося. Головне, – кажу, – це надія”. На мій погляд, щастя в тому, щоб жити, ніколи не втрачаючи надії».
— Пане Вадиме, а чи є у вашому житті люди, яким ви заздрите?
— Так. Своїм батькам. Їм зі мною весело й цікаво.
Під час зустрічі юні журналісти й педагоги «ЮН-ПРЕСу» дізналися, що Вадиму Герасимовичу може підняти настрій салат “Цезар” і мідії в томатному соусі. Найкращий відпочинок для нього — міцний сон або гра в футбол з друзями. А його улюбленою книгою є твір Барака Обами “Дерзость надежды. Мысли о восстановлении американской мечты”.

Якби раптом до Києва завітав Президент США Дональд Трамп і Вадиму трапилася нагода з ним поспілкуватися, журналіст запропонував би американському президенту відвідати Київський національний театр оперети й подивитися виставу Френк Сінатра”, оскільки Дональд Трамп є прихильником творчості цього митця. Звичайно, це жарт, але чого в житті не трапляється!

Цікаві цитати Вадима Герасимовича:
📌“Головне не перемога, а участь! (особисто я не погоджуюся з таким принципом, бо якщо мова йде про конкурс чи змагання, то повинна бути тільки амбітна мета!”).
📌“Так склалось, що по життю я наймолодший.”
📌“Майбутнє за YouTube!”.
📌“Журналістика в стані кріпацтва!”

Вадим Герасимович керується життєвим девізом: «Якщо не я, то хто?». А улюбленим афоризмом вважає вислів Григорія Сковороди: «Без ядра горіх ніщо, так само, як і людина без серця».

На завершення зустрічі Вадим наголосив, що головне його досягнення ще попереду, а помилки стимулюють не зупинятися.