ФОТОПРОЄКТ «РЕТРОСПЕКТИВА 55+» 3 сезон. Випуск №6

Сьогодні його назвали б активним, креативним. В 1990-х роках Андрій Корольков (випускник гуртка пішохідного туризму, керівник Ірина Розова) одним із перших у відділі зробив набір в гурток екстремального туризму і виживання. Про популярність цього виду туризму свідчить той факт, що набір проходив на конкурсній основі і такої кількості бажаючих записатися ми ще не бачили. Кожна людина, куди б вона не пішла і де б не перебувала, може опинитися в екстремальній ситуації. Тож Андрій навчав дітей виживати у лісі без ковдри та продуктів, орієнтуватися у місті, розказував про панічні атаки тощо.
Володимир Капітан, керівник гуртка екстремального туризму, пішов ще далі. Він проводив експерименти з використання природних ресурсів для виживання: з тих рослин, що обплітають дерева, вони з дітьми плели мотузки та тренувалися на них. Володимир навчав гуртківців реально застосовувати рослини (лозу, мохи, траву) для того, щоб прожити в екстремальній ситуації.
Враховуючи популярність екстремального туризму, було започатковано змагання із виживання в природних умовах без керівників, продуктів, наметів «Осенний марафон». Взяти участь у «виживалці» могли всі, хто мав бажання і сміливість перевірити свої можливості.
Артур Ахвердов майже шість років тому розпочав сучасний курс «Школа виживання», мотивує до безпечної життєдіяльності та здорового способу життя, навчає тому, що робити у небезпечних ситуаціях різного походження.
В програмі курсу тренінги та майстер-класи, тренувальні та оздоровчі табори, походи, мандрівки Україною, екстремальні виходи та випробування, програми з персональної та суспільної безпеки.
Разом з Ольгою Ахвердовою вони розробили спецкурс «Я – Миротворець», де діти мають можливість опанувати основи топографії і ділового спілкування, ефективної комунікації та вирішення конфліктів, на них чекає тактична та туристична підготовка, практична стрільба із пневматичної зброї, стратегічні та спортивні ігри і ще безліч не просто цікавого, а необхідного в житті.
За роки діяльності гуртківці були учасниками Міжнародних патріотичних змагань “Нащадки вільних” (2016/2017 рр), фіналістами Міського вишколу гри “Козак Квест” (2016/2017/2018 рр), учасниками міського конкурсу “Снайпер Столиці” та багато іншого.
Серед його вихованців переможці та призери обласних та міжклубних змагань м. Києва зі змішаних єдиноборств (2016-2019 рр).
Артур закликає всіх: «Навчайся! Тренуйся! Випробовуй себе!»


****************
ФОТОПРОЄКТ «РЕТРОСПЕКТИВА 55+» — проєкт до ювілею відділу туризму та краєзнавства і Київського Палацу дітей та юнацтва. Підбором та обробкою матеріалів займались: Маргарита Кузьменко, Олена Кухарська, Роман Бутурлакін, Олександр Воронков, Віра Шульженко. Фотоматеріали з архівів відділу та особистих архівів