ФОТОПРОЄКТ «РЕТРОСПЕКТИВА 55+». 2 сезон. Випуск № 3

У 1949 році Борис Горлицький почав займатися в туристичному гуртку Палацу, а через 21 рік, у 1970-му році, вже молодим вченим став керівником гуртка геології у Київському Палаці піонерів та школярів.

Він майстер спорту з туризму, доктор геолого-мінералогічних наук, академік УЕАН, засновник колекції мінералів КПДЮ, перший керівник секції географії та геології Малої академії наук «Дослідник».

На наукових конференціях та зльотах-змаганнях юних геологів України його гуртківці практично завжди посідали перші та призові місця.

Разом з дітьми він брав участь у геологічних практиках в складі експедицій Інституту геохімії і фізики мінералів Академії наук України, де тоді збирали тисячі зразків і проб гірських порід.

Також гурток геології полюбляв і спортивні, геологічні походи та наукові розвідки, які проходили у різних куточках Радянського союзу – Волинь, Карпати, Крим, Київщина, Тернопільщина, Полтавщина, Середня Азія, Закавказзя, Кольський півострів, Урал, Західна Сибір.

Геологи підкорили Ельбрус та сплавлялися на човнах системою озер і каналів Великого Соловецького острова, шукали корали юрського періоду в Криму, бурштин на Волині, вивчали базальтові кар’єри Рівненщини, відвідали найпівнічніший в Європі полярно-альпійський ботанічний сад на Кольському півострові.

І, звісно, океан енергії і позитиву, знань і умінь, жага наукового пошуку та відкриття молодих талантів, завдяки Борису Олександровичу поповнилися наукові кадри України.

****************
ФОТОПРОЄКТ «РЕТРОСПЕКТИВА 55+» — проєкт до ювілею відділу туризму та краєзнавства і Київського Палацу дітей та юнацтва.

Підбором та обробкою матеріалів займались: Маргарита Кузьменко, Олена Кухарська, Роман Бутурлакін, Олександр Воронков та Віра Шульженко. Фотоматеріали з архіву відділу.