ФОТОПРОЄКТ «РЕТРОСПЕКТИВА 55+». Сезон 3. Випуск №1

Ми повертаємось та оголошуємо новий сезон проєкту розпочатим! Протягом минулого року ми зробили все, щоб ви впізнавали, пригадували, дізнавалися, раділи, мріяли, посміхались та ностальгували. Нам дуже приємно, що ви читаєте та коментуєте наші випуски, адже цим надихаєте нас робити їх ще цікавішими! У 3 сезоні поговоримо як про минуле століття, так і про наше сьогодення: які ми є зараз.

Сьогоднішній випуск присвячений орієнтувальникам. Ми пишаємося нашими тренерами зі спортивного орієнтування, адже це справжні професіонали, пліч-о-пліч з якими відділ працював всі ці роки, інколи й не здогадуючись про їх особисті досягнення.

У 1980-х роках продовжував радувати нас своїми трасами, дистанціями та картами Борис Васильович Марасін – майстер спорту, чемпіон України.
Тренувала майбутніх чемпіонів Інна Андріївна Розум.

Серед переможців та призерів змагань 1970-х впевнено рухається до тренерської діяльності Сергій Петрович Шкварніков.

В 1990-х юних орієнтувальників готувала Олена Шеренковська, Олександра Благій.

Президент Федерації спортивного орієнтування Києва і України, головний суддя Чемпіонату світу зі трейл-орієнтування 2007 року Віктор Миколайович Білошицький багатьом юним спортсменам показав шлях у майбутнє.

Олександр Миколайович Міцевич є засновником клубу “Славутич”, ініціював проведення Матчу зі спортивного орієнтування серед Палаців піонерів міст-мільйонерів у 1985 році.

Заслужений тренер України зі спортивного орієнтування, президент Федерації спортивного орієнтування міста Києва – Євген Юрійович Черниш. Він працював зі збірною України, його вихованці неодноразово ставали чемпіонами Києва, України, брали участь у чемпіонаті світу і також перемагали. Серед його випускників є ті, хто тепер тренує юних.

Віталій Валентинович Щербина – майстер спорту міжнародного класу зі спортивного орієнтування, чемпіон світу зі спортивного орієнтування бігом серед студентів. Тренувався чи не з «дитячого садка» у Євгена Чернища. Саме Віталій розвивав традиції клубу “Славутич”, започаткував “Новорічну естафету” у приміщенні КПДЮ з підведенням підсумків досягнень “Спортсмен року”.

Нині у відділі працюють:

майстер спорту міжнародного класу та чемпіонка світу зі трейл-орієнтування Тетяна Андріївна Черниш,

кандидат в майстри спорту, багаторазова переможниця і призерка міста Києва та України Віра Василівна Благій, вона входила в юніорську збірну України (2009 р.). Керівник клубу «Славутич», учасниця Всеукраїнського конкурсу керівників гуртків «Джерело творчості» 2019 р. (посіла ІІІ місце), організатор безлічі міських змагань з орієнтування взимку і восени, в приміщенні і в парку – ми чекаємо від Віри Василівни нових переможців і перемог.

В грудні 2019 р. кандидат в майстри спорту Ілля Андрійович Дуднік, керівник гуртка спортивного орієнтування, гідно підхопив естафету у проведенні традиційної «Новорічної естафети».

****************
ФОТОПРОЄКТ «РЕТРОСПЕКТИВА 55+» — проєкт до ювілею відділу туризму та краєзнавства і Київського Палацу дітей та юнацтва. Підбором та обробкою матеріалів займались: Маргарита Кузьменко, Олена Кухарська, Роман Бутурлакін, Олександр Воронков, Віра Шульженко. Фотоматеріали з архівів відділу та особистих архівів керівників.