ФОТОПРОЄКТ «РЕТРОСПЕКТИВА 55+». Сезон 3. Випуск №4

У 1996 році у відділі туризму та краєзнавства з’явився новий молодий та завзятий співробітник, який щойно повернувся з армії – Олександр Карачевський, якого на роботу запросив його улюблений вчитель історії та тренер з туризму – наш співробітник Коваленко Микола Васильович. Молодий хлопець погодився і став новим завідувачем складу відділу туризму, а згодом перекваліфікувався у керівника гуртка, куди залучив скаутський загін “Дракон”. Сам же скаутський загін був заснований за декілька років до цих подій, у 1993 році, під час походу весняними канікулами під горою Демерджі, біля руїни Фуни (півострів Крим).

Засновниками загону були Дмитро Лисенко, Дмитро Гейвах та невеличка спільнота однодумців, які шукали нові на той час форми виховання, роботи та спілкування із дітьми. Протягом наступних років у відділі працювали і вони. Трохи пізніше все той же невгамовний Олександр Карачевський привів до відділу вже досить досвідченого колегу з ДЮК 78 Андрія Перфілова.

Пізніше у відділі почали працювати Станіслав Жуківський, Наталія Лисенко та вже перші випускники гуртків “Туристи-скаути” та “Пішохідний туризм”: Ілля Абашкін, Володимир Тимошенко, Олександр Лисенко, Марина Завадська. Минулого року до нас приєдналася і Людмила Шапіро. Кожний з них приносив із собою щось особисте та додавав до роботи команди нові фарби.

Не можемо не згадати величезну кількість дорослих “Драконів” – друзів та батьків. Вони постійно беруть участь у шаленому скаутському житті, походах, де проводять свої майстер-класи та гуртки. Так склалося, що ще з самого народження “Дракону” дорослі, діти та юнацтво працюють, спілкуються та розвиваються разом та всі потрохи навчаються один у одного.

Стільки вже років промайнуло… Що було… Що зараз… Що надалі? Було, є і буде – походи, зустрічі, спілкування, допомога та увага один до одного будь-коли. Що було: співпраця із першими скаутськими організаціями Дніпра, Сімферополя, Кривого Рогу. Спілкування і бажання працювати спільно подарувало нам ідею створення фестивалю туризму та краєзнавства “Перехрестя”, який весною вже у восьмий рік поспіль збере декілька сотень туристів з усієї України.

Але насправді перше “Перехрестя” відбулося ще у 1994 році в Криму. Його організаторами та учасниками тоді були Сімферопольський клуб “Вінджамер” на чолі з Сергієм Лазаревим, Криворізький клуб “Беркут”, “Скіф” з Дніпра та наш “Дракон”.

Приєдналася до фестивалю і невелика група норвезьких скаутів на чолі з Ентоні Куком. Що ще? Легендарна гра – шалене випробування “Вовчий марш”, походи Кримом, зимові відвідування печер Чатир-Дагу, походи на байдарках по Росі, Десні, Південним Бугом , “Зелена стежка” в Микуличині; збір-похід “Козацькими шляхами, “Витоки”, Тернопільщина, Волинь, Карпати, та навіть далека Карелія…

Що зараз? Найголовніше не змінюється: тепло та увага один до одного. І походи, походи, походи! Лише за останні декілька років наші скаути побували на Кінбурнській косі, Букринському півострові, Славському, Кам’янець-Подільському, печерах Атлантида та Оптимістична. І це далеко не повний список!

****************
ФОТОПРОЄКТ «РЕТРОСПЕКТИВА 55+» — проект до ювілею відділу туризму та краєзнавства і Київського Палацу дітей та юнацтва. Підбором та обробкою матеріалів займались: Маргарита Кузьменко, Олена Кухарська, Роман Бутурлакін, Олександр Воронков. Текст – Наталія Лисенко. Фотоматеріали з архівів відділу та особистих архівів керівників.