ФОТОПРОЕКТ «РЕТРОСПЕКТИВА 55+». Випуск №8

Молоді, талановиті, професійні педагоги, нові напрями гурткової роботи – це все про нас.
Майбутній доктор мистецтвознавства Михайло Романович Селівачов в походи почав ходити з Галиною Сергіївною Школою ще з 1959 року. А потім сам до 1968 рр. керував туристами-етнографами. Разом з гуртківцями зібрали чималу колекцію старовини.

Одним із нових напрямів стала археологія. Юних дослідників минулого навчали цій науці Михайло Іванович Гладких (майбутній доктор історичних наук), Владислав Миколайович Гладилін (згодом стане завідувачем Музею археології АН України), Борис Миколайович Мозолевський (саме він розкопав знахідку століття – золоту скіфську пектораль). Розкопки в Києві, археологічні розвідки, наукові експедиції Україною, робота разом з видатними вченими, перша археологічна експозиція.

Десять років керував гуртком туристів-краєзнавців Адольф Адольфович Кондрацький – кандидат історичних наук, майстер спорту з туризму. Він здійснив з гуртківцями велику кількість категорійних походів різної складності, під час яких збирали матеріал для створення музею «Київ – місто-герой».

Халепо Анатолій Трохимович (інструктор з туризму) згадує час, що він керував гуртком істориків-краєзнавців (1965-1967 рр.), як один із яскравих моментів життя. Його «курчата-історики» піднімалися на Говерлу, вивчали свій рідний Київ, ходили місцями боїв 1941-1943 рр., брали участь в краєзнавчих конкурсах.

«Хай вже на занятті буде лише два гуртківця, але воно буде таким як у Наместника!», – казала директорка Палацу Діна Олексіївна Сорокіна. Наместник Михайло Дмитрович – керівник гуртка туристів-краєзнавців (1966-69), інструктор з туризму. Подейкують, щоб потрапити до його групи інтелектуалів, потрібно було витримати жорсткий кастинг.

Географи Людмили Іванівни Михалко обожнювали геологічні розвідки, походи, брали участь у Карпатіадах, в їх активі сходження на гору Ковпака, експедиції в Криму, на Кавказі, Південній Осетії, Грузії. Вони активні учасники туристських вечорів «Карпатськими стежками», призери змагань з орієнтування.

***************
ФОТОПРОЕКТ «РЕТРОСПЕКТИВА 55+» — проект до ювілею відділу туризму та краєзнавства і Київського Палацу дітей та юнацтва з щотижневими випусками. Підбором та обробкою матеріалів займались: Маргарита Кузьменко, Олена Кухарська, Роман Бутурлакін, Олександр Воронков та Віра Шульженко. Фотоматеріали з архіву відділу та Ірини Розової.

*********
Підтримайте проекти нашого відділу у голосуванні Громадського бюджету: https://www.facebook.com/723170734453832/posts/1986032631500963/