ФОТОПРОЕКТ «РЕТРОСПЕКТИВА 55+». Випуск №3

В газеті, що випускав Київський палац піонерів та жовтенят, написано про відкриття в 1935 р. клубу юних туристів, в якому працювали сектори альпіністів, геологів, а також дослідників Арктики.
Основам техніки альпінізму навчав Михайло Тимофійович Погребецький – відомий вчений-географ, керівник численних експедицій, майстер спорту з альпінізму. Легендарна особистість — його ім’ям названо три вершини.

Михайло Погребецький ініціював створення першої дитячої секції туризму і альпінізму в тій величезній державі саме у Київському Палаці піонерів та школярів.
«Альпінізм називають «школою мужності». Справді, якими сильними, безстрашними, непохитними в своєму прагненні перемоги, якими вмілими мусять бути люди, що піднімаються по стрімких скелях, часто над безоднями, на вершини висотою шість-сім тисяч метрів над рівнем моря»
(М. Погребецький. В серце небесних гір. К., 1960).

З 1953 року туристські гуртки почали працювати систематично. Саме з них і формувався відділ. Однією з перших керівників гуртка альпіністів у відділі була Інна Василівна Власенко. ЇЇ гуртківці посідали призові місця в змаганнях з техніки альпінізму та скелелазіння, пройшли складні перевали на Кавказі, подорожували Молдавією, Білорусією, Прибалтикою. Серед її вихованців відомі альпіністи України, майстри спорту, заслужений тренер України зі скелелазіння і «Сніжний барс» (підкорювач найвищих вершин) – Григорій Чуб (за матеріалами книги А.Клокової «Альпинисты Киева»).

Вже влітку 1966 р. відділом туризму та краєзнавства було проведено альпініаду в горах Кавказу: юні альпіністи здійснили перше сходження на найвищу точку Європи – Ельбрус. Наші гуртківці багатократно підкорювали цю горну вершину.

Нині у відділі продовжують заняття альпіністи й скелелази.

15 травня 2019 р. розпочнеться голосування за проекти Громадського бюджету міста. Серед них є наші «Навчально-тренувальний Центр з альпінізму та скелелазіння КПДЮ» і «Міські змагання зі скелелазіння пам’яті Г.С. Школи». Ми потребуємо вашої допомоги! Голосуйте за проекти № 26 та №12:)

**********
ФОТОПРОЕКТ «РЕТРОСПЕКТИВА 55+» — проект до ювілею відділу туризму та краєзнавства і Київського Палацу дітей та юнацтва з щотижневими випусками. Підбором та обробкою матеріалів займались: Маргарита Кузьменко, Олена Кухарська, Роман Бутурлакін, Олександр Воронков та Віра Шульженко. Фотоматеріали з архіву відділу.