СОЛОВЕЙ СПІВАЄ…

5 листопада, у столичному Будинку кіно відбулась прем’єра документальної стрічки «Соловей співає. Доки голос має». Фільм є нічим іншим, як монументальним дослідженням проблеми мовного питання в Україні. Творча група аналізує мовну ситуацію не в звичайній, поширеній формі протистояння політичних сил, а досліджують значно глибші причини та наслідки нинішньої конфронтації довкола української мови.
На перегляд кінострічки в рамках практичного заняття завітали викладачі та вихованці гуртків «Основи громадської журналістики» та «Основи медіавиробництва» MediaHub (ІТА «ЮН-ПРЕС»). Вони були дуже вражені картиною.
«Фільм сподобався. Головний меседж – жодний народ не стане єдиною і незламною нацією, якщо не буде спілкуватися та поважати свою рідну мову – проходить червоною лінією через увесь фільм», – ділиться враженнями Павло Попович, викладач гуртків MediaHub
«У фільмі проводиться паралель між Білоруссю та Ізраїлем, де подібна до України ситуація в цьому аспекті. Мені особливо сподобалось як режисери подають події та ситуацію з різних боків, для того щоб глядач міг сам зробити висновок.» – зазначив гуртківець «Основ громадської журналістики» Іван Науменко.
Як безпосередній учасник боротьби за відстоювання позицій української мови як державної, керівник гуртків Владислав Степаненко, підкреслив важливу роль стрічки, що цей документальний фільм чудово ілюструє що українцям не все одно «на каком язикє», розвінчує міфи про те, ніби українська мова не на часі, яскраво показує до чого призводить нав’язування російського.
Фільм надзвичайно сильний. Під час обговорення картини глядачі висловили пропозицію показу документальної стрічки в навчальних закладах. Наразі починається сезон показу в кінотеатрах столиці. Тим часом, в регіонах України продовжується тур прем’єрних показів. Радимо переглянути фільм усім, хто ще сумнівається, що мова має значення!