ПСИХОЛОГІЧНИЙ ДАЙЖЕСТ ДЛЯ БАТЬКІВ.ТРИ ЛЕГКІ ВПРАВИ ДЛЯ РОЗСЛАБЛЕННЯ

Вправа «МОРОЗИВО»
Станьте прямо, руки витягніть вгору. Напружте всі м’язи тіла і уявіть, що ви змерзли в такому положенні, ніби морозиво. Пробудьте в м’язовій напрузі пару хвилин. Потім уявіть, як ніби на вас світить тепле сонечко, і ви починаєте повільно, поступово танути. Першими розслабляються пальці рук, потім кисті, лікті, плечі, і так далі. Виконуйте вправу до повного розслаблення всього тіла. Якщо так буде зручніше, то можна виконати цю вправу і лежачи. Повторювати вправу можна багаторазово, поки Ви відчуєте, що всі м’язи тіла повністю розслабилися.
Вправа «ГУМОВИЙ М’ЯЧИК»
Сядьте зручніше, і уявіть, що у Вашій правій руці знаходиться маленький гумовий м’ячик. Вам потрібно поступово стискати його, збільшуючи тиск. Коли Ви відчули, що стиснули м’ячик повністю (намагайтеся напружувати не тільки руки, відчуйте, що все тіло напружене), поступово розтискайте руку і повністю розслабтеся. Побудьте трохи в стані спокою, потім повторіть цю вправу для лівої руки. Після розслаблення повторіть ще раз для обох рук одночасно. Наприкінці вправи – повний стан спокою і розслаблення, посидьте трохи на стільці Із закритими очима.
Вправа «ПРУЖИНКИ»
Уявіть, що на підошвах Ваших ніг – пружини. Починаємо стрибки на місці, ноги поступово напружуються все більше і більше, немов Ви дійсно стрибаєте на пружинах. Після максимального напруження – в черговий раз приземляємося і повністю розслаблюємо ноги і все тіло, наче пружинки з Вас нарешті зняли. До речі, ця вправа може допомогти і в екстреній ситуації. Якщо Ви відчули сильний стрес, то швидке розслаблення здатні дати саме стрибки на місці (20 стрибків) або присідання (теж 20 разів).
Джерело: Лопушинська Т.О. “Збірка вправ для зняття психологічного напруження і подолання стресу або SOS-аптечка для вчителів”