ПСИХОЛОГІЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ ДЛЯ БАТЬКІВ. ДОЗВІЛ НА ВІДВЕРТУ ЛЮБОВ…

Дитина росте емоційно та фізично здоровою, коли вона знаходиться поза зоною проблем своїх батьків: кожного індивідуально та/ або їхніх проблем як пари. Іншими словами, діти мають займати своє, дитяче, місце в сімейній системі. Їм буде легше долати проблеми дорослішання, якщо вони відчуватимуть, що мама і тато повністю приймають їх – такими, як вони є.
На прийомі: (дівчинка 6 років, проблеми у спілкуванні, неуважна, нічні кошмари, заїкання, гризе нігті …)
– Чому ти намалювала тільки маму з братом, а де ж тато і ти?
– Ну, ми в іншому місці, щоб у мами був гарний настрій …
– А якщо ви будете всі разом?
– Це погано …
– Як це погано?
– … (дівчинка плаче)
Через деякий час:
– Тільки ви мамі не кажіть, що я тата теж люблю, дуже …
Ставлення дитини до батька формує мама. Жінка виступає посередником між батьком і дитиною, саме вона транслює дитині: хто її батько, який він і як до нього слід ставитися. Ставлення батька до дитини також формує мама. Наприклад, якщо жінка не поважає батька дитини, то чоловік може відмовити дитині в увазі. Досить часто повторюється одна і та ж сама ситуація: коли жінка змінює внутрішнє ставлення до батька дитини, він несподівано виявляє бажання бачити дитину і брати участь у її вихованні, навіть, якщо раніше роками її ігнорував.
Діти люблять своїх батьків однаково сильно, незалежно від батьківської поведінки. Дитина сприймає маму і тата як ціле і як найважливішу частину самої себе. Відторгнення батька в сім’ї часто веде до появи інтелектуальної і психічної затримки розвитку дитини. Якщо порушена комунікативна сфера, висока тривожність, страхи, дитина ніяк не може пристосуватися до життя і скрізь відчуває себе чужою – це означає, що вона ніяк не може відшукати маму в своєму серці.
Дитина завжди «тримає прапор» за відчуженого батька або матір. І саме тому вона буде «поєднуватися» з ними у своїй душі в будь-який спосіб: наприклад, може повторювати особливості важкої долі, характеру, поведінки тощо. Але варто лише щиро дозволити їй бути схожою на свого відчуженого батька, у неї з’явиться вибір: єднатися із ним у такий важкий спосіб або ж відверто любити усім серцем.
За матеріалами дитячого медичного психолога М. В. Луковнікової.
Джерело: http://www.xn—-7sbai4alteaesnao.xn--p1ai/public3.php…
Фото: ivona.bigmir.net