ПСИХОЛОГІЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ ДЛЯ БАТЬКІВ. ВПРАВА «ВЕСЕЛКА» ДЛЯ ЗНЯТТЯ ЕМОЦІЙНОЇ НАПРУГИ.

Для дітей 7-11 років
Вправу можна виконувати окремо або після релаксації.
1.Закрий очі. Уяви, що у тебе в голові знаходиться екран. На екрані ти бачиш веселку – кольори, які тобі подобаються. Для кожного кольору є свій настрій і почуття. Ти бачиш те, що описую я, або те, що захочеш сам.
2.Перший колір – блакитний. Блакитний може бути м’яким і заспокійливим, як вода, що тече. Блакитний лагідний для очей в жару. Він освіжає тебе так, наче ти щойно купався в озері. Що ти бачиш, коли думаєш про цей колір?
3.Наступний колір – червоний. Червоний дає нам енергію і тепло. На нього добре дивитися, коли тобі холодно. Іноді занадто багато червоного може дратувати або злити. Іноді він нагадує нам про любов. Про що ти думаєш, коли дивишся на червоний колір?
4.Жовтий приносить нам радість. Він зігріває, наче сонце, і ми посміхаємося. Якщо нам сумно і самотньо, він піднімає настрій. Про що ти думаєш, коли дивишся на жовтий колір?
5.Зелений – колір природи. Якщо ми хворі або нам не по собі, зелений допомагає нам відчувати себе краще. Про що ти думаєш, коли дивишся на нього?
Ти помітив, як різні кольори впливають на твій настрій і навіть на самопочуття? Спробуй так само побачити й інші кольори веселки.
Джерело: Л.Шелдон, Л. Шейла «Ребенок и стресс», 1996.