ПАМ’ЯТНІ ДНІ ТАРАСА. Нетрадиційно про традиції

10 березня в день пам’яті Великого українського поета в Інформаційно-виставковому центрі Музею майдану Будинку Профспілок відбулася цікава лекція для дітей «Традиція козацтва в нашій історії». Вона стала частиною пам’ятного заходу, присвяченого Герою Небесної Сотні ― Сашку Капіносу.

Сашку дуже хотілось у майбутньому викладати історію України дітям. Він із таким запалом і «вогником у очах» умів розповісти про звитяги воїнів-козаків, викликати неабияку цікавість у співрозмовників до теми.

Навіть у суперечці якоюсь своєю особливою доброзичливістю та щирістю вмів прихилити на свій бік. Сашко багато мандрував: пішки, автостопом, особливо місцями національно-визвольних змагань, зокрема Холодним Яром. Уявна реконструкція історичних подій справляла на нього неабияке враження, виховувала бойовий дух.

Учасники зустрічі дізналися цікаві факти про появу на початку ХХ століття національного руху і нових держав. Про відродження України зі спадку легендарної Гетьманщини, її культурних і військових козацьких традицій.

Аби показати, яку роль мали для козаків пісня та сама бандура чи кобза під час походу, Святослав Силенко ― один із наймолодших бандуристів в Україні, син відомих бандуристів Тараса та Нелі Силенків, зіграв декілька кобзарських пісень.