БАТЬКАМ ВІД ЦЕНТРУ РОЗВИТКУ ДОШКІЛЬНЯТ «ДЖЕРЕЛЬЦЕ» 👨‍👩‍👧‍👦🧸

Провідною зіркою для батьків у вихованні дітей є безумовна любов, без якої губиться саме значення батьківства… А ще, як це не парадоксально, для того, щоб любити інших, необхідно любити себе. Сама здатність любити, як і способи вираження любові, в чималому ступені залежать від відповідного досвіду, набутого в дитинстві. Батьківська любов, як ніщо інше, сприяє виникненню і зміцненню почуття власної гідності і самоповаги у дитини, а згодом – у дорослого.

Спілкуючись з дітьми, необхідно частіше нагадувати собі:
🌼 Перед нами діти.
🌸 Вони поводять себе, як діти.
🌼 Буває, що їхня поведінка діє нам на нерви.
🌸 Якщо ми виконуємо свої батьківські обов’язки i любимо дітей, незважаючи на їхні витівки, вони, дорослішають і виправляються.
🌼 Якщо вони (діти) повинні догодити мені, щоб заслужити любов, якщо моя любов умовна – діти її не відчують. Вони можуть загубити впевненість у собі і здатність правильно оцінювати власні вчинки, а значить, не можуть контролювати їx, поводитись більш зріло.
🌸 Якщо перш, ніж заслужити любов, діти повинні стати такими, якими ми хочемо їx бачити, вони стануть невпевненими у собі: “скільки не намагайся – вимоги надто високі”. А в результаті – невпевненість, тривожність, занижена самооцінка та озлобленість залишаються як риси характеру на все життя.
🌼 Якщо ми любимо їx, не дивлячись ні на що, вони завжди зможуть контролювати свою поведінку й не піддаватися тривозі.
Найголовніше – ЛЮБИТИ!

Психологиня КПДЮ Леся Животенко.
Використано уривки з книги Г. Чепмена, Р. Кемпбела “П’ять мов любові до дітей”