Cheap Jordans Sale,Cheap Air Jordan Sale,XPsoccer.com,Calcioxp.com,adidascrazy.com,crazyadidas.com

Комунікація Палацу з прокуратурою | Київський Палац дітей та юнацтва

Комунікація Палацу з прокуратурою

Друк

А чи знаєте Ви коли та яка відповідальність настає для неповнолітніх за вживання алкогольних, наркотичних речовин та тютюнопаління; якщо школяр не відвідує школу протягом кількох тижнів без поважних причин; яка відповідальність дітей та батьків за бродяжництво та жебракування; чи несуть відповідальність господарі гральних автоматів, які дозволяють підліткам відвідувати ці заклади?

       На ці,  та багато інших цікавих питань знайшли відповідь журналісти відділу  ІТА «ЮН-ПРЕС» Київського палацу дітей та юнацтва  на зустрічі з  завідувачкою відділом ювенальної  юстиції прокуратури м. Києва  Оленою Шикеринець та її заступницею Оленою Бірковською. Саме до повноважень цього відділу віднесено процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх, забезпечення нагляду за додержанням їх прав при виконанні кримінальних покарань та застосування заходів примусу, захист прав дітей в суді тощо.

            Довго дискутували учасники зустрічі і з таких питань як:  що робити, якщо порушують права дітей батьки, однокласники, вчителі. І куди звертатися. Школярі дізналися яку  відповідальність несуть  за порушення підлітки,  куди звертатися  у цих випадках та де  знайти захист. На жаль,  не всі присутні знали, що в  навчальних закладах вже працюють шкільні поліцейські, що можна звертатися до соціальної служби у справах дітей, органів опіки та піклування за місцем проживання,  до УповноваженогоПрезидента Україниз прав дитини, а також  прокуратури, але все таки саме батьки несуть цивільну та адміністративну відповідальність за порушення закону дітьми. А в деяких випадках – навіть кримінальну відповідальність.

           Окремою темою стали питання віртуальних конфліктів. Бо тут порушують права  однолітки. Часто в школах конфлікти з «реальних» непорозумінь, словесних образ, переходять  у віртуальну площину. У цьому випадку «інструментом» для кепкування стають  провокативні фото, непристойні написи на сторінках у соцмережах. Що робити? Юні журналісти дізналися про кіберполіцію та процедуру  захисту від такого порушення прав.   Олена Шикеринець   підкреслила, що  у даному випадку  велику роль мають вчителі, батьки і засоби масової інформації, які «…повинні пояснювати дітям, що немає різниці в спілкуванні - чи то на вулиці, чи в Інтернеті». За словами пані Олени, потрібно навчитись поводитися у всесвітній мережі так само, як у реальному житті: «не робити нічого, що образить інших та суперечить Закону».

                Наймолодші журналісти телестудії поцікавилися  про те, як  потрібно навчатися у школі щоб стати прокурором, де можна отримати професію прокурора, чи є в прокуратурі  телефон довіри і як часто телефонують, з  яких питань.

      Така відкритість прокуратури стала можлива  після підписаного меморандум- наказу № 289/1375 «Про співпрацю та комунікацію між відомствами» з питань організації та проведення спільних освітніх проектів і заходів  13 жовтня 2017р., який  був підписаний між Генеральною прокуратурою  та Міністерством освіти і науки України. Він передбачає організацію спільних заходів,  а саме: організація  та проведення майстер-класів, лекцій, семінарів, дискусій, творчих та наукових  робіт тощо.

       Зустріч удалась. Співпрацю – продовжуємо.

Ірина Кондратенко, Богдан Гарчу

Гурток «Журналістика. Абітурієнт»

Comments:

kmda baner2

 

kmda baner2 (1)

 

monu