Cheap Jordans Sale,Cheap Air Jordan Sale,XPsoccer.com,Calcioxp.com,adidascrazy.com,crazyadidas.com

Учнівське самоврядування | Київський Палац дітей та юнацтва

Лідери учнівського самоврядування

Друк
 
Недитяче ставлення до дитячих проблем

Народившись, кожна дитина отримує право на громадянтво, вона має право жити і виховуватися в сім’ї, отримувати від батьків захист своїх прав та інтересів. В нашій країні кожна дитина має право на відвідування дитячого садочка та безкоштовну середню освіту. Цим небагатим переліком, зазвичай, обмежуються школярі, якщо запитати їх, про які власні права вони знають. А стикаючись з утисненням своїх інтересів, не знають, до кого їм можна звернутися.
Розв’язанням цієї проблеми, крім державних інституцій: управління юстиції, міліції, центрів соціальних служб, займаються омбудсмени – державні посадовці, на яких «покладаються функції контролю за дотриманням законних прав та інтересів громадян у діяльності органів виконавчої влади та посадових осіб» (Вікіпедія).
Але, звісно, проблем багато, не завжди пересічний школяр знає яким чином можна звернутися до офіційних осіб. Та й самі дорослі не завжди прислуховуються до дітей, немає у них ані часу, ані бажання вникати в дитячі проблеми.
На щастя, ці питання знайшли вирішення у Вінниці, де вже три роки успішно реалізовується міська програма «Місто, дружнє до дітей», в рамках якої створено інститут дитячих омбудсменів.
19 грудня 2012 року заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Борис Михайлович Жебровський зустрівся з вінницькими дитячими омбудсменами та представниками Київської міської ради старшокласників та Бюро захисту прав особистості Учніської ліги Києва.
Під час розмови гості столиці багато розповідали про свою роботу та ділилися здобутками.
Отже, дитячі омбудсмени Вінниці – громадські представники прав дітей у місцевій владі, а також в державних органах – всюди, де потрібно адвокувати та захищати права дітей. Метою їх діяльності є ефективний захист прав дітей, які проголошені Конвенцією ООН про права дитини, Конституцією України, законами України та міжнародними договорами України.
Дитячі омбудсмени були обрані шляхом відкритого конкурсу серед учнів усіх шкіл міста за результатами суворих випробувань –письмових творів, публічних дискусій, рольових ігор, захисту програм своєї діяльності у присутності міського голови.
Діяльність юних правозахисників ведеться по багатьом напрямам. Вони часто відвідують дитячі будинки, влаштовують просвітницькі акції, флеш-моби, випускають свою газету, поглиблюють знання щодо правової підтримки дітей. Крім того, залучали дитячих омбудсменів і до обговорення покарщення стану велодоріжок у Вінниці. Велотранспорту в місті стає все більше, а кількість місць для його ремонту – ні. Дитячі омбудсмени пропонували облаштувати велостоянки біля усіх шкіл міста та відкрити в кожному мікрорайоні принаймні по одній ремонтній майстерні.
Цікавим є досвід школярів по контролю за продажом тютюнових та алкогольних виробів неповнолітнім. У серпні 2011 року підприємці підписали з мером Вінниці меморандум про те, що вони не продаватимуть тютюнові вироби і алкоголь неповнолітнім. До підписання меморандуму з 11 точок, у яких підлітки «купували» товар, лише у двох запитували паспорт. Після підписання угоди ситуація змінилась. Омбудсмени регулярно проводять рейди разом з представниками міліції та міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, пробують купити «заборонений товар». На щастя, це вдається зробити нечасто.
Навідувалися вінничани і до місцевого СІЗО. Виявилося, що деякі неповнолітні знаходяться там до 3-х років, хоча за законодавством максимальний термін перебування неповнолітніх злочинців в подібних закладах – не більше, ніж півроку. Місцева влада обяцяла перевірити факти правопорушень та виправити ситуацію.
Під час зустрічі в міністерстві юні омбудсмени неодноразово відмічали, що ефективністю та успішністю своєї діяльності завдячують, насамперед, меру Вінниці, Володимиру Гройсману. Державний посадовець ставиться до них, як до колег та однодумців, свідомих громадян та патріотів рідного міста. Володимир Борисович охоче залучає старшокласників до вирішення соціальних проблем Вінниці, йде назустріч у вирішенні найрізноманітніших питань. А Положення про дитячих омбудсменів внесено до Статуту міста.
В свою чергу кияни розповіли, що міське Бюро захисту прав особистості (БЗПО) діє в структурі Учнівської ляги Києва з 1999 року. Працює БЗПО на базі Київського палацу дітей та юнацтва (КПДЮ). Основні напрями його діяльності: інформативний – розповсюдження інформації про міжнародну та національну законодавчу базу та нормативно-правову документацію, що стосується дітей та молоді; висвітлення в шкільній пресі питань щодо захисту прав дитини; навчальний – організація та проведення лекційно-тренінгових занять, ділових та рольових ігор з метою підготовки кадрів для роботи в районних та шкільних правових структурних підрозділах учнівського самоврядування; профілактичний – організація та проведення за методикою «рівний - рівному» тематичних зустрічей, майстер-класів, тренінгів щодо профілактики девіантної поведінки в дитячому та молодіжному середовищі.
Крім того, наразі розробляється проект «Консультаційний пункт БЗПО», метою якого є надання дітям психологічної підтримки, юридичних консультацій за допомогою дипломованих психологів та юристів – співробітників КПДЮ.
Наприкінці зустрічі, напередодні новорічних свят кожен учень отримав подарунки від Київського Палацу дітей та юнацтва та Малої Академії наук. Заступник Міністра Борис Михайлович Жебровський побажав старшокласникам «не забюрократити та не заформалізувати добру справу», а також успіхів у навчанні, соціальній діяльності та особистого зростання.

Юлія Корзенюк, Олександра Долгова,
Інформаційно-творче агенстство «ЮН-ПРЕС»
Київського Палацу дітей та юнацтва

 

Маскарад старшокласників столиці

5 січня 2012 року Київський Палац дітей та юнацтва гостинно вітав на новорічному балі - маскараді старшокласників столиці. Головною умовою участі в заході були наявність святкового вбрання, маски та гарного настрою. Святкова атмосферу можна було відчути одразу, тільки переступивши поріг Палацу. В холі гостей зустрічав веселою сучасною музикою оркестр «Юність».

На другому поверсі відбувалася новорічна святкова програма. Всіх присутніх привітали Розпорядник балу з Прекрасною дамою. А різноманітні казкові герої проводили цікаві конкурси. Маестро Раздватрис провів урок з фігурного вальсу; Кролик та Дракон – символи минулого та нового років – запропонували всім взяти участь у святковій лотереї. Цікавий майстер-клас з українського народного танцю, за допомогою хореографічного ансамблю «Квіти України», провели Оксана та Вакула. Зіркова Фея з юним Пажем, Кіт у чоботях, Білосніжка та Принц, Арлекін та Коломбіна організували для гостей конкурси з метою вибору Короля та Королеви балу-маскараду.

І, звичайно, привітав всіх з новорічними святами головний зимовий чарівник – Дідусь Мороз. Святковий вечір продовжила новорічна дискотека.
Наприкінці вечора, під бій курантів, всі зняли маски та загадали заповітне бажання, яке неодмінно повинно здійснитися, адже новоріччя – час чудес та здійснення бажань.

Відкриваємо «Світ майбутньої професії разом»!

Вже доброю традицією стала щорічна зустріч лідерів Учнівської ліги Києва з вихованцями школи-інтернату санаторного типу № 20, в якій навчаються діти з малими та затухаючими формами туберкульозу. Зазвичай, старшокласники готували для малечі ігрову програму, а для учнів 6-7 класів – тренінгове заняття з розвитку лідерських якостей. На цей раз, для того, щоб акція стала не тільки пізнавально-розважальною, а й корисною для вибору майбутньої професії вихованців інтернату, лідери вирішили провести захід спільно з представниками закладів професійно-технічної освіти столиці.

Отже, 29 листопада 2011року, разом з лідерами учнівського самоврядування, до школи-інтернату № 20 завітали: учні Київського вищого професійного училища деревообробки, Київського вищого професійного училища сервісу і дизайну, вищого професійного училища № 33, Київського вищого професійного училища технологій та дизайну одягу.

Загалом, благодійна акція «Світ майбутньої професії», стала для її учасників справжнім відкриттям на шляху до успішного майбутнього. Під час проведення багаточисельних майстер-класів, дівчата вчилися основам перукарського мистецтва, ажурної витинанки. Хлопці уважно роздивлялися кропітку роботу майстрів-деревообробників. Діти спостерігали за чіткими рухами команди майбутніх кухарів та офіціантів, які розкривали таємниці вишуканого сервірування святкового столу.

Тим часом в залі учні 1-3 класів захоплено грали разом з героями розважальної масової ігрової програми «Пригоди у Казковому лісі». А п’яти та шестикласники дружно змагалися за звання найкращого знавця права, відповідаючи на питання лідерів-тренерів.

Після закінчення заходу, всі його учасники зібралися в залі для того, щоб обговорити свої враження. Справжнім подарунком для організаторів стали щирі слова вдячності від учасників акції. Кожен розповідав про те, чому він зміг навчитися, що нового дізнався про ту чи іншу спеціальність. Об’єднувало всі виступи загальне прохання: неодмінно зустрітися знов. Що лідери із задоволенням і пообіцяли. Тому – далі буде…

   
   
   

 

 

Comments:

kmda baner2

 

kmda baner2 (1)

 

monu